вВідео
Онлайн інструменти ДРВ

Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

13 грудня відбулася робоча зустріч експерток громадської організації «МИ РІВНІ» із головою Вижницької райдержадміністрації Михайлом Чорнеєм та начальником відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, соціально-економічного розвитку та гуманітарної сфери Вижницької районної державної адміністрації Ганною Гринчук на якій були анонсовані підсумки діяльності громадської організації «МИ РІВНІ» в Вижницькому районі за 2021 рік.

З липня 2021 року громадська організація «МИ РІВНІ» проводила у Вижницькому районі заходи проєкту «Освіта без бар’єрів». Проєкт спрямований на створення безбар’єрного освітнього простору для всіх громад району. Такий простір потрібний не лише для людей з інвалідністю, він для бабусь, які забирають онуків зі школи, для молодих батьків, що мають у візочку молодшу дитину, або навіть для досвідчених вчителів, які викладають вже більше 30 років.

Діяльність проєкту направлена на сприяння формування почуття відповідальності, поваги до багатоманітності та толерантності. Усі діти заслуговують на середовище, яке задовольняє їхні потреби бути здоровими, відчувати себе безпечно, захищено від будь-яких проявів жорстокого поводження, цькування, нехтування.

Заходи проєкту проходили в трьох громадах Вижницького району, а саме: Вижницькій, Усть-Путильській та Берегометській громадах. Було відібрано Чорногузівський ЗЗСО І-ІІІ ст., Розтоківський ЗЗСО І-ІІІ ст., та Берегометський ЗЗСО І-ІІІ ст. «Берегометська гімназія», як пілотні заклади освіти, через які будуть поширюватися отримані знання та методики в громадах по подоланню бар’єрів для сімей з дітьми та маломобільних груп населення. Всього в заходах проєкту «Освіта без бар’єрів" взяло участь більше 300 осіб.

Міністерство соціальної політики України в рамках Національної стратегії із створення безбар’єрного простору оголосило конкурс на кращий соціальний проєкт чи ініціативу. Прийом заявок стартував 10 грудня і триватиме до 8 лютого 2022 року.

Взяти участь у конкурсі «Будуємо країну без бар’єрів разом!» запрошують представників громадських, профспілкових, молодіжних, релігійних організацій та усіх, хто має досвід і бажання реалізовувати соціальні ініціативи в своєму місті.

Мета конкурсу – створити спільну платформу, де будуть зібрані найкращі соціальні ініціативи і проєкти, реалізовані у громадах на території України.

Громадські організації Буковини можуть долучитися до проєкту. Для участі у конкурсі необхідно заповнити відповідні Форми та надіслати їх до 7 лютого на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Шановні Вижниччани!

10 грудня в Україні та в усьому світі відзначається Міжнародний день прав людини. В цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який засвідчив рівність усіх людей.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. 

Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру. За тридцять років незалежності Україна закріпила у світі статус вільної демократичної держави, громадяни якої мають рівні права та свободу, закріплені Конституцією, а органи влади суворо стежать за її дотриманням.

Сьогодні кожним кроком, кожним рішенням, спільними зусиллями маємо підтверджувати цей статус. Для уряду дотримання та захист прав громадян завжди є головним пріоритетом, на якому базується державна політика.

Вітаю громадян України! Бажаю міцного здоров’я, щастя, миру, добра і благополуччя вам та вашим родинам!

Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, члени Ваших родин! 

Аварія, що сталася в квітні 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. І для того, аби відзначити подвиги цих людей Указом Президента від 10 листопада 2006 року 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Тож, щороку саме в день завершення будівництва саркофага над четвертим блоком АЕС ми вклоняємося людям, які ціною свого життя та здоров’я захистили Україну і світ, вкотре згадуємо героїв, які першими стали на боротьбу з ядерною стихією. 

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з ваших побратимів не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров'я майбутніх поколінь.

Дорогі учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС! 

Вшановуючи ваш громадянський та професійний подвиг, щиро бажаю вам і вашим близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, добра, злагоди в родинах і мирного неба над нашою Батьківщиною!

Вічна пам'ять героям ліквідаторам!

Найчастіше до пожеж призводить людська необережність. Пожежі завдають значних матеріальних збитків краянам, проте найстрашніше, що внаслідок пожеж гинуть люди. За статистикою, основною причиною виникнення пожеж є людська необережність. З метою підвищення рівня знань у сфері пожежної та техногенної безпеки 9 грудня інспекторським складом Вижницького РВ ГУ ДСНС були проведені уроки безпеки в закладах загальної середньої освіти із учнями 11-х класів Верхньостанівецького ЗЗСО, Нижньостанівецького ЗЗСО, Брусницького ЗЗСО, Замостянського ЗЗСО. Під час проведення учням було наголошено на порядку дій на випадок виникнення пожежі та правилах поведінки на кризі, зокрема у зонах відпочинку та рибальства. Також було наголошено на правилах безпечного поводження з піротехнічними виробами. 

Разом з тим під час спілкування із учнями закладів загальної середньої освіти їм була доведена інформація, щодо вимог для вступу до закладів вищої освіти цивільного захисту.

Ці заклади отримали комп’ютерні томографи за програмою Президента України «Велике будівництво». 

Аби зробити обстеження безоплатно, необхідне направлення від лікаря – сімейного або ж профільного фахівця. 

Попри це, медики наголошують, комп’ютерна томографія – спеціалізоване обстеження, котре потрібне не усім. Призначати його собі самостійно та сплачувати за процедуру чималі гроші не варто.

Адреси лікарень із комп’ютерними томографами:

🔹Чернівецька обласна клінічна лікарня – вулиця Головна,137.

🔹Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги – вулиця Фастівська, 2.

🔹Сокирянська лікарня – вулиця Ольги Кобилянської, 43. 

🔹Сторожинецька багатопрофільна лікарня – вулиця Видинівського, 22. 

🔹Вижницька багатопрофільна лікарня – вулиця Бурги, 5.

#Великебудівництво

#Велике_будівництво_Буковина

Сьогодні першим заступником голови районної державної адміністрації Миколою Федорощаком проведено нараду із керівниками установ, організацій Вижницького району та відповідальними особами по вакцинації.

В ході наради було обговорено поточний стан щодо захворюваності на COVID-19, кількість госпіталізованих, наявність кількості ліжко-місць в лікарні, а також обговорили стан вакцинації жителів району.

На даний момент часу спостерігається стабілізація ситуації щодо поширення коронавірусної хвороби. У зв'язку із збільшенням кількості вакцинованих, зменшилася кількість нововиявлених випадків. Однак більша половина госпіталізованих є саме невакцинованими.

Тому слід пам'ятати, що вакцинація - єдиний спосіб легкого перебігу хвороби.

Шановні військовослужбовці, працівники Збройних Сил України! Дорогі ветерани!

Щиро вітаю вас із Днем Сухопутних військ України.

Сухопутні війська Збройних Сил України – взірець мужності та відваги, міцний фундамент боєздатності держави. Підрозділи Сухопутних військ складають більше половини бойового складу Української армії, і саме вони щодня боронять країну на сході. Наші військові міцно тримають оборону та не віддають жодного клаптика української землі ворогам. Щира подяка та шана усім захисникам України.

Тож сьогодні, у День Сухопутних військ Збройних Сил України вітаю офіцерів, сержантів і солдатів, працівників військових комісаріатів, ветеранів військової служби. Ви наша гордість та надійна опора.

Щиро бажаю вам та вашим родинам здоров’я, миру та затишку, благополуччя та добра, оптимізму та впевненості у завтрашньому дні. Дякую вам за нелегку військову службу на благо нашої держави.

Вклоняюся перед пам’яттю українських воїнів, які віддали своє життя за краще майбутнє рідної країни.

Слава Сухопутним військам Збройних Сил України!

Слава українському народу!

Слава Українській державі!

Сьогодні у Вижницькій райдержадміністрації за головуванням заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірини Ісопенко відбулась нарада з головами територіальних громад, керівниками органів управління освітою, структурними підрозділами головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області, директорами закладів загальної середньої освіти, батьківською громадськістю та приватними підприємцями на тему: «Організація харчування в освітніх закладах району».

Нарада відбулась за участю: голови районної державної адміністрації Михайла Чорнея, в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Надії Періус, директора навчально-методичного центру якості освіти та координації господарської діяльності навчальних закладів області Світлани Прінько, начальника головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Аліни Гаєвської, начальника відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області В'ячеслава Чернявського, експерта Департаменту охорони здоров’я за спеціальністю «Педіатрія» Оксани Знак.

В ході наради було розглянуто та обговорено ряд питань:

1. Важливі кроки реалізації якісного впровадження реформи шкільного харчування в області: заклади освіти Вижницького району.

2. Основні акценти щодо успішного впровадження реформи шкільного харчування в області.

3. Оновлення шкільного харчування у відповідності до нормативно-правових актів з 01.01.2021 року.

4. Дієтичне харчування. Обов’язки медичної сестри/дієтсестри щодо організації харчування учнів у закладах загальної середньої освіти у світлі реформи шкільного харчування.

«Реформа системи шкільного харчування — це здоров’я дітей по всій Україні, у кожному місті, містечку, селі або селищі має на меті сформувати культуру харчування серед підлітків, а також виховати в них правильні харчові звички. Це є важливою цінністю Нової української школи. Наша мета – не лише нагодувати дітей корисними стравами, а й сформувати ставлення до їжі: навчити розуміти, що й навіщо треба споживати, допомогти полюбити якісну їжу, де немає численних барвників, емульгаторів і стабілізаторів. Правильне харчування має стати звичкою» - сказав Михайло Чорней.

«Успішна підготовка до запуску нової системи харчування – одне із наших основних завдань. Для його реалізації маємо врахувати декілька факторів. Це, зокрема, розв’язання проблем якості та безпечності харчових продуктів, покращення ресурсного забезпечення шкіл та формування культури здорового харчування. Все це допоможе зробити раціон учнів більш збалансованим та різноманітним» – зазначила Ірина Ісопенко.

З початку року 2147 роботодавців звернулися до Чернівецької обласної служби зайнятості для укомплектування 9518 вакансій. Середній розмір заробітної плати по всіх вакансіях -  8195 грн, в той час як у минулому році був 6821 грн. За сприянням служби зайнятості у січні-листопаді 2021 року забезпечено роботою 7338 осіб.

Робота з вакансіями є головним критерієм задоволення потреб клієнтів служби зайнятості, як роботодавців, так і шукачів роботи. Раціональна організація цієї роботи значною мірою визначає ступінь заповнення вакансій, тривалість безробіття, а також розвиток економіки регіону, - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

У Чернівецькій області середня тривалість укомплектування вакансій складає 13 днів, а питома вага вакансій із заробітною платою вище мінімальної майже 60%. Найбільша кількість вакансій знаходилась на підприємствах переробної промисловості (18,6%), освіті (17%), оптової та роздрібної торгівлі (11,7%), сільського, лісового та рибного господарство (9,5%), в установах державного управління й оборони (8,4%), охорони здоров’я (6,9%).

Станом на 1 грудня 2021 року кількість актуальних вакансій -  1111 одиниць, що на 35,2% більше, ніж станом на 1 грудня 2020 року.
Архів новин