вВідео
Онлайн інструменти ДРВ

Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять жалобні заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. Ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем та щемом у душі кожного небайдужого до подій того часу. 

Тож, сьогодні о 16:00 год. на площі Героїв Майдану у м. Вижниця відбувся мітинг-реквієм «Запали свічку». Вшанувати пам'ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами тяжкої трагедії в історії українського народу, прийшли: перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Федорощак, голова районної ради Михайло Андрюк, голова Вижницької міської ради Олексій Чепіль, працівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та жителі району. 

Присутні приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання вшановуючи пам'ять мільйонів померлих від голоду українців запаливши свічку пам'яті.

Дорогі земляки!

В останню суботу листопада ми разом із українцями всього світу вшановуємо пам'ять жертв голодоморів: геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921- 1923, 1946-1947 років в Україні. Цього дня у загальнонаціональній хвилині мовчання о 16:00 год. Україна схилить голови в жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючішій у світі землі.

Сумні спогади про голодні лихоліття тих років щемливо торкаються сердець кожного з нас. Сьогодні наш обов'язок – зробити все, аби зболена пам'ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на українській землі. Адже, голодомор назавжди змінив хід історії українського народу.

Шановні мешканці району! Багато жахливих трагедій пережив український народ за всю історію свого існування. Ледь не кожна сторінка нашої історії омита кров’ю предків. Однією з таких скорботних дат на скрижалях української історії є Голодомор 1932-1933 років, коли за інформацією дослідників щодня помирало близько 25 тисяч осіб, тобто 1000 осіб щогодини, або ж 17 осіб щохвилини…  

Саме цього дня мусимо сказати собі і всьому світові: не забудемо злочинів Голодомору-Геноциду та його  винуватців. Не зрадимо ідеалів Революції Гідності. Зробимо все для національного, політичного, економічного відродження України.

Голодомор – сумна і страшна сторінка української історії.

Вшануймо пам’ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей - наших земляків, без жалю винищених Голодомором!

Вічна пам'ять загиблим і вічна слава Україні!

Шановні Вижниччани!

Сьогодні, 21 листопада вся Україна відзначає День Гідності та Свободи на честь двох видатних подій в історії нашої країни: Помаранчевої революції (2004 року) і Революції Гідності (2013 року). 

День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу. Патріотизм нинішнього покоління, завзяття творців української державності довели, що наш народ є господарем на своїй землі.

В цей день низько вклонімось Героям Небесної Сотні, які пішли у вічність заради нашого з Вами майбутнього, бійцям, що продовжують героїчно захищати незалежність та територіальну цілісність України. Їх подвиг є неоціненним для України. А нашим громадянським обов’язком є спільна праця, спрямована на розвиток і зміцнення рідної держави, на добробут і розквіт духовності нашого народу.

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи щиро вітаю учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю. Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у ваших домівках, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.

Вічна слава Героям, що полягли за свободу рідної землі! 

У розпал коронавірусної інфекції в світі всі потребують допомоги від лікарів. Навантаження на виконання їх професійних обов’язків дуже велике. Тому на прохання Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, голови Вижницької районної державної адміністрації та за підтримки голови Вашковецького медичного фахового коледжу студенти-медики старших курсів  стали волонтерами під час вакцинації у пунктах щеплення Вижницького району. 

У вільний від навчання час студенти-медики допомагають сімейним лікарям опрацьовувати згоди на отримання щеплення від COVID-19, створюють та систематизують таблиці з інформацією про вакцинованих, закликають дотримуватися правил дистанціювання.

Подбайте про себе та своїх рідних і запишіться на щеплення, якщо досі цього не зробили.

За ініціативи Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини.

В цей день ми, дорослі, повинні ще глибше усвідомити ту відповідальність, яка лежить на нас за долі малюків, підлітків та юнацтва. Наповнювати життя підростаючого покоління радістю, захищати дитячий спокій, створювати умови для духовного і фізичного розвитку дітей - наш святий обов’язок та головне завдання. Адже кожна дитина має право на щасливе дитинство, сімейний затишок, гарну освіту, повноцінний відпочинок, якісну охорону здоров’я та медичну допомогу, на захист від байдужості та жорстокого поводження.

Діти завжди були і залишаються найбільшою цінністю. Вони – головне, що є в кожної матері, в кожного батька, в кожній державі. Тож давайте не шкодувати своїх сил, часу та енергії для того, щоб, ставши дорослими, вони згадували про дитинство як про найсвітліший період свого життя!

Зі святом вас юні жителі Вижниччини, і нехай дитинство приносить вам тільки радість!

Відповідно до статті 19 «Положення про паспорт громадянина України», затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року №2503-XII «Громадянин повинен надійно зберігати паспорт». Будь-які пошкодження паспорта-самостійне перешивання, замальовування сторінок, переклеювання фото, підчищення та зміна персональних даних тощо є підставою для визнання його непридатним для подальшого використання та

недійсним.

Також паспорт визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується в разі:

- обміну у зв’язку із зміною інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);

- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

- припинення громадянства України або скасування рішення про громадянство України;

- коли він заявлений як втрачений або викрадений та прийнято рішення про оформлення нового паспорта;

- смерті особи, якій було видано такий паспорт;

- закінчення строку його дії або прийняття рішення про обмін такого паспорта до закінчення строку його дії;

- оформлення ID-картки/паспорта зразка 1994 року з порушенням вимог законодавства.

Сьогодні Вижницькою районною державною адміністрацією організована робоча зустріч голів станичної пластової старшини «Станиця Чернівці Пласту - Національної скаутської організації України» Андрієм Федоренком та головою станичної пластової старшини "Станиця Кути Пласту-Національної скаутської організації України" Любов Бринською із працівниками закладів загальної середньої освіти щодо впровадження "Пласту" у виховну систему закладів загальної середньої освіти району, що в свою чергу сприятиме всебічному вихованню свідомих, відповідальних, патріотичних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот і провідників українського суспільства.

«Пласт — це та організація, яка дає дуже потужні сенси, зміст і відчуття причетності до формування здорового середовища і свідомого покоління. Україна потребує відповідальних, вихованих, цільних, патріотично-налаштованих молодих людей. А ці якості формуються з дитинства. Пласт може запропонувати дітям заповнити свій вільний час цікавими заняттями" - зазначив перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Федорощак. 

В осередках «Пласту» виховання і навчання відбуваються через гру та працю, поступову програму занять і випробувань, життя серед природи, підтримку зацікавленості й розвиток здібностей яких навчатимуть виховники. Ними будуть педагоги-організатори, які попередньо пройдуть відповідні навчання. 

Підготовкою таких фахівців займається Інститут післядипломної педагогічної освіти у Чернівецькій області спільно із Чернівецькою міською молодіжною організацією «Станиця Чернівці Пласт – Національної скаутської організації України».

Під час експлуатації пічного опалення НЕОБХІДНО:

1) перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі – не рідше одного разу на три місяці;

2) відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;

3) біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5×0,7 м;

4) усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

5) печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм;

6) попіл й шлак, шо їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Служба зайнятості посприяла у працевлаштуванні на ці вакансії 696 осіб, серед тих хто знайшли роботу 241 жінка та 455 чоловіків. Вільними наразі є 24 вакансії.

Для жителів сільської місцевості важче підібрати роботу, оскільки не така велика кількість вакансій. В цьому році лише 10% вакансій від загальної кількості зареєстровано на підприємствах сільського, лісового та рибного господарства, - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Шановні працівники сільського господарства! 

Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята!

З давніх-давен Україна славиться добрими, талановитими та працьовитими людьми, які понад усе шанують славні традиції свого народу та постійно дбають про землю. 

Завдяки вашій господарській дбайливості, знанням і наполегливості живе село, розвивається сільське господарство, яке є визначною складовою розвитку держави, запорукою її процвітання.  

Саме селянин тримає на своїх плечах землю, саме його праця на землі, в полі, на фермі, на тракторному стані творить наш добробут. Йому, селянину, складаємо ми сьогодні шану.

Шановні аграрії району! Низький уклін всім вам за хліб, який є символом достатку і благополуччя народу та країни в цілому, за самовіддану працю, вірність обраній справі і вміння щиро любити рідну землю.  

Нехай ваша природна мудрість і досвідченість, невтомність і наполегливість стануть запорукою добрих засівів, рясних сходів та щедрих ужинків, а вміле господарювання та постійне вдосконалення своєї роботи забезпечать вигідний збут вирощеної продукції. 

Бажаю вам, шановні хлібороби, вашим родинам здоров'я, щастя і благополуччя. Хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ваші ниви, хай обходять стороною природні стихії, хай втілюються в життя ваші плани, задуми та сподівання. Нехай не переводиться селянський рід на українській землі, а праця відданих їй трударів буде належно поцінованою.
Архів новин