вВідео
Онлайн інструменти ДРВ

Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

На сьогодні документом, що підтверджує громадянство та визначає приналежність особи до держави, є паспорт. В Україні такими документами є внутрішній паспорт громадянина України – ID-картка або книжечка зразка 1994 року, а також закордонний паспорт. 

Куди звернутися для відновлення втраченого паспорта?

Якщо ці важливі документи або ж один з них було втрачено, особі потрібно невідкладно звернутися із заявою про втрату документа до поліції та отримати від поліцейських витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Надалі, для оформлення нового документа, особі необхідно особисто прийти до однієї з трьох установ:

- у підрозділ ДМС України;

- у центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);

- у центр обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

ВАЖЛИВО: оформити новий паспортний документ можна за місцем звернення особи, але у тих населених пунктах, які знаходяться на підконтрольних Україні територіях, де безпекова ситуація є контрольованою.

Основні документи, які необхідно подати для отримання послуги.

Для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого особа (далі також – заявник) подає наступні документи:

- заява про втрату паспорта;

- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта);

- документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;

- довідка органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання (за наявності).

Крім того, для відновлення паспорта можуть знадобитися додаткові документи (також за наявності):

- довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття зазначеного номера);

- якщо є неповнолітні діти – свідоцтва про їх народження;

- свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу (за наявності);

- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи - для внутрішньо переміщених осіб;

- для особи, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я – одна фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру;

- для бездомних осіб – посвідчення про взяття на облік бездомних осіб;

- для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи – рішення суду про встановлення особи.

З повним переліком документів, які можуть знадобитися для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого, радимо ознайомитися на офіційному веб-сайті ДМС України.

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон замість втраченого або викраденого особа (далі також – заявник) подає наступні документи:

- паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);

- свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, – у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 14-річного віку. Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення вперше паспорта для виїзду за кордон);

- документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, – у разі подання - документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків;

- документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;

- одна кольорова фотокартка розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування – у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, або особі, щодо якої наявний висновок про необхідність направлення особи із складових сил оборони або сил безпеки, постраждалої у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;

- заява про оформлення паспорта для виїзду за кордон у зв’язку з його втратою або викраденням у довільній формі;

- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта для виїзду за кордон на території України)

- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (за відсутності – його копія), або інформація про раніше оформлені на ім’я особи документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України - особам, які постійно проживають за кордоном, та втратили паспорт для виїзду за кордон під час перебування в Україні.

З повним переліком документів, які можуть знадобитися для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон замість втраченого або викраденого, радимо ознайомитися на офіційному веб-сайті ДМС України.

Строк та вартість надання послуги ID-картка

У звичайному режимі відновлення внутрішнього паспорта громадянина України триває з дня оформлення нового документа та складає до 20 робочих днів, при цьому його вартість становить 372 грн., до 10 робочих днів - 498 грн.

Закордонний паспорт

Вартість паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить: протягом 20 робочих днів – 733 грн., у разі термінового оформлення (протягом 7-ми або 3-х робочих днів) – 1085 грн.

Також при обміні втраченого чи пошкодженого паспорта додатково сплачується державне мито - 34 грн. (два неоподаткованих мінімуми доходів громадян).

У разі проведення під час оформлення процедури встановлення особи – строк оформлення паспорта може тривати до 2-х місяців.

!! ВАЖЛИВО: на жаль, військова агресія РФ внесла корективи у процес оформлення біометричних документів для громадян України. В умовах воєнного стану маємо певні проблеми з дотриманням встановлених законодавством строків оформлення документів. Відтак – наразі не рекомендуємо оплачувати підвищену суму адміністративного збору за термінове оформлення таких документів.

Як посвідчити особу, поки оформляється паспорт громадянина України?

В Україні для посвідчення особи можна використовувати наступні документи:

- закордонний паспорт (у випадку втрати ID-картки або паспортної книжечки);

- водійське посвідчення;

- цифрові документи в мобільному застосунку «Дія», адже вони мають таку ж юридичну силу, як їх паперовий чи пластиковий аналог;

- «єДокумент» – це тимчасовий документ для  посвідчення особи у період воєнного стану, він створюється автоматично на підставі даних із BankID або даних біометричного документа. 

Що робити, якщо документ втрачено закордоном?

Процедура звернення до уповноважених органів внаслідок викрадення паспорта є однаковою в більшості країн. Як і в Україні, закордоном необхідно відразу звернутись до найближчого відділення поліції для складання заяви про втрату паспортного документа. 

За результатами прийому такої заяви вам має бути видана копія протоколу або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта. З цією довідкою необхідно звернутися до найближчої дипломатичної чи консульської установи України для оформлення нового закордонного паспорта (актуально для громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території відповідної країни) або ж для отримання посвідчення особи на повернення в Україну. Після повернення додому потрібно звернутися до Міграційної служби, щоб повідомити про втрату документа та оформити новий.

Які правила оформлення документів для громадян з окупованих територій? Як таким особам пройти процедуру ідентифікації?

Правила оформлення біометричних документів (паспорт для виїзду за кордон та ID-паспорт) є єдиними для всіх громадян України і затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (ID-паспорт) та від 7 травня 2014 р. № 152 (паспорт для виїзду за кордон).

Важливим етапом оформлення будь-якого документа є ідентифікація особи, без якої жодна особа не може бути документована. Рішення щодо оформлення документа або про відмову в його оформленні приймається за результатами ідентифікації та перевірки належності особи до громадянства України.

Основним способом ідентифікації є отримання даних про особу з Єдиного державного демографічного реєстру, куди внесено інформацію про всіх осіб, яким оформлювалися біометричні паспорти.

!!! ВАЖЛИВО: у разі втрати/викрадення паспорта, оформленого територіальним підрозділом ДМС, який припинив діяльність або тимчасово не здійснює свої повноваження, заявник додатково подає всі наявні документи, у тому числі – документи, що містять фотозображення особи, які дають змогу її ідентифікувати.

Довідково: детальна інформація щодо оформлення ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також відповіді на інші поширені запитання щодо оформлення біометричних документів можливо переглянути у розділі «Часті питання (FAQ)».

Сьогодні одне з тих державних свят, яке зміцнює націю, відображає її дух, символізує історію і традиції, возвеличує минуле, теперішнє і майбутнє народу - День Конституції України!                                              

Тож, з нагоди Дня Конституції України начальник районної військової адміністрації Михайло Чорней вручив відзнаки обласної державної (військової) адміністрації "За спасіння життя" - директору комунального некомерційного підприємства Вашківецької міської ради "Вашківецька лікарня реабілітації та паліативної допомоги з поліклінічним відділенням" Олегу Мамализі та "На Славу Буковини" - поету-пісняру Василю Дихтяру.                                                                 

"На глибоку шану нині заслуговують не лише Герої, які зі зброєю у руках боронять суверенітет України, а й громадяни району, які на мирній території працюють задля розвитку нашої держави", - зазначив Михайло Чорней.

Щоденно о 9:00 годині вшановуємо хвилиною мовчання світлу пам’ять за усіма загиблими, які віддали своє життя за Україну через російську агресію.

Вічна пам'ять відважним українцям!

Пам'ятаємо!

Сьогодні начальник районної військової адміністрації Михайло Чорней з нагоди відзначення 26-ї річниці із Дня прийняття Конституції України взяв участь в урочистому мітингу на центральній площі міста Вижниці на якому присутніми були: голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, голова Вижницької ТГ Олексій Чепіль, гості та жителі міста.

Урочистий захід розпочався із виконання Гімну України та вшанування хвилиною мовчання загиблих, які віддали своє життя за Україну.

У своєму  вітальному слові до присутніх начальник районної військової адміністрації Михайло Чорней, зазначив: "26 років тому 28 червня 1996 році на 5-й сесії  Верховної Ради України 2-го скликання був прийнятий Основний Закон нашої держави. Відбулася справді важлива історична подія. Цього дня українці отримали свій найважливіший і головний документ. День Конституції – це єдине свято, яке визначає долю і життя людей. Вже вкотре ми святкуємо День Конституції України в умовах непростих часів, цьогоріч свято затьмарене війною. Ворог посягає на нашу незалежність, а Україна відстоює і виборює все, що несе в собі Основний Закон. Але ми обов’язково будемо жити в мирі, злагоді й благополуччі, спираючись на нашу Конституцію - фундамент розвитку та оберіг демократії.              

Вічна слава і низький уклін нашим Героям, які стоять на передовій захищаючи права і свободи країни від російських загарбників. Обов'язково настане день, коли ми усі разом святкуватимемо нашу Перемогу. Разом відбудуємо державу, у якій кожен громадянин почуватиметься вільним і захищеним.

Слава Україні!

Слава її Героям!".                                                                                          

Після чого працівники районної військової адміністрації поставили квіти до пам'ятника Тараса Шевченка та запалили лампадки біля стели Героям Небесної Сотні, як знак вдячності та шани загиблим Героям.

Прохання до жителів Вижницького району зустріти Героя "живим" коридором.

Додатково: Орієнтовний час прибуття до с.Лукавці 15:00 год.

Церемонія прощання відбудеться 27 червня о 12:00 год.

Живий коридор починатиметься в с. Лукавці, при в’їзді в Берегометську територіальну громаду.

Вічна пам'ять відважному воїну України.

Глибокі співчуття рідним, близьким та побратимам.

Шановні жителі Вижницького району!

Щиро вітаю вас з визначним національним святом – Днем Конституції України!

28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави та спираючись на багатовікову історію українського державотворення, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної країни як повноправної учасниці світового співтовариства.

Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості.

Бажаю, щоб це свято об’єднало нас усіх у прагненні змінити життя на краще, проявляти відповідальність, самовіддано працювати, самореалізовуватись і цим забезпечити справжній розквіт Вижниччини та усієї України, гідне життя громадян, щасливий завтрашній день наших дітей. Нехай Конституція України буде головним правовим орієнтиром для кожного з нас.

Напередодні відзначення Дня Конституції України головним спеціалістом служби у справах дітей Вижницької районної військової адміністрації Валентиною Усовою та фахівцем ІІ категорії Вижницького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області Іллею Марчуком проведено захід на тему: «День Конституції - державне свято. Права дитини в Україні».

Мета заходу: формування у дітей прагнення бути свідомими громадянами України та ознайомити з поняттям «право дитини» згідно з Конвенцією ООН і Конституцією України.

День Конституції України – одне з найважливіших державних свят. Воно засноване на честь прийняття головного закону нашої незалежної країни. Під час заходу неповнолітнього ознайомлено з поняттям Конституції як основного закону держави. Обговорено про основні етапи розвитку конституційного процесу, а також про права та обов’язки дітей.

Сьогодні за участю начальника районної військової адміністрації Михайла Чорнея, голови Вижницької міської ради Олексія Чепіля, працівників районної військової адміністрації та Вижницької міської ради проведено практичне навчання хірургом з надання невідкладної допомоги КНП "Вижницької БЛІЛ" Вижницької міської ради, викладачем Вашківецького медичного фахового коледжу Євгеном Голоядом по наданню першої домедичної допомоги. 

Працівниками практично відпрацьовано:

✅накладання турнікета;

✅накладання джгута Есмарха;

✅надання першої домедичної допомоги при непритомності;

✅методику та техніку перев'язок тощо.
Архів новин