вВідео
Онлайн інструменти ДРВ

Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

СОЛДАТ 24-Ї МЕХАНІЗОВАНОЇ БРИГАДИ

ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

НАГОРОДЖЕНИЙ ОРДЕНОМ

«ЗА МУЖНІСТЬ» ІІІ СТУПЕНЯ

(2015, ПОСМЕРТНО)

Народився 9 серпня 1995 року в с. Банилів-Підгірний Сторожинецького району. Закінчив Берегометську загальноосвітню школу №3, Чернівецьке ПТУ №4 за спеціальністю «плиточник, облицювальник, маляр».

Павло Лейба загинув від вогнепального кульового поранення голови 24 липня 2014 року під м. Лисичанськ Луганської області.

Залишилась сестра Вікторія.

Похований 27 липня 2014 року у смт. Берегомет.

 

Спогади:

 

Вчителька української мови та літератури, класний керівник Павла Лейби Вікторія Михайлівна Колосовська, дивлячись на клас, де навчався хлопець та подумки уявляючи долі своїх вихованців не могла подумати, що виховує у своєму класі майбутнього Героя.

Павло, перейшов до п’ятого класу Берегометської школи з гімназії та щодня, аби здобути базову середню освіту долав чималу відстань з дому.

Вікторія Михайлівна згадує, за час навчання в школі Павло виявив себе вихованим, дисциплінованим учнем, мав зразкову поведінку, був активним у громадській роботі. Життєрадісний, скромний, відданий справі і дружбі.

Не приховуючи свого хвилювання вчителька пригадала і важкий період у житті Героя, коли Павло залишився круглою сиротою і його забрали до інтернату. Хлопець надзвичайно переживав з цього приводу. Разом із ним хвилювалися однокласники і друзі, які щиро бажали аби Павло повернувся назад до них. Пізніше хлопчика під опіку взяла тітка.

Чималу роль в житті Павла відіграла його сестра Вікторія, яку він щиро любив та яка замінила йому трагічно загиблу матір. Як згадує Вікторія Михайлівна Павлик колись по-дитячому попросив відгадати, як звуть його сестру. Пані Вікторія «підіграла» учневі, перерахувавши декілька дівчачих імен.

– Ви нізащо не відгадаєте, – щиро засміявся тоді Павлик і з гордістю додав: – Її звуть так, як і Вас,  Вікторія…

Саме тоді вчителька зрозуміла, як багато значить ця дівчина у житті неповнолітнього брата.

Післязакінчення9-го класу Павло вступив до Глибоцького професійного ліцею, аби здобути професію тракториста.Павло мріяв побудувати будинок, в якому вони із сестрою могли б жити. Щоб заробити кошти на мрію, після закінченнянавчання, вирішив піти до армії на контрактну службу. Залишившись без батьків, службою в армії хлопець сподівався забезпечити прожиття собі та допомогти улюбленій сестричці Вікторії. Тож вже у жовтні минулого року підписав контракт…А 24-го липня цього року на Буковину прийшла сумна звістка – юний вісімнадцятилітній військовослужбовець загинув у Лисичанську Луганської області…
Архів новин