вВідео
Онлайн інструменти ДРВ

Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

Про це інформують в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Відтак, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки, один раз на рік, протягом одного календарного місяця.  Також звільняються від сплати єдиного податку і у випадку хвороби,  якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Щоб скористатись правом на відпустку платникам необхідно подати до органу податкової служби за місцем реєстрації заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендується заяву щодо періоду щорічної відпустки подавати до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що згідно з п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Підпунктом 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується: а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів; б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів; в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Слід пам'ятати, таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Згідно із Законом України від 04 грудня 2021 №1072 “Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних проти епідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, платники єдиного податку 1 групи тимчасово звільнялися від сплати єдиного податку, а також від нарахування, обчислення та сплати єдиного соціального внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року включно. Даний період, попри відсутність сплати, включається до страхового стажу підприємця, та вважається, що страхові суми були сплачені у розмірі мінімального страхового внеску.

Відповідно до норм ЗУ №1072, з 1 червня 2021 року платників єдиного податку 1 групи відновлюється обов’язок сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску.

Відтак, податківці наголошують, сплатити єдиний податок за червень 2021 року необхідно до 20 червня поточного року, а єдиний соціальний внесок за червень - до 20 липня 2021 р.

Представники Держенергонагляду здійснюють позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у галузі електроенергетики.

Такі дії передбачено законами України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про ринок електричної енергії» та Положенням про Державну інспекцію енергетичного нагляду України.

Так, Управлінням Держенергонагляду у Чернівецькій області здійснено позаплановий захід за зверненням мешканця с. Волока Глибоцького району щодо недотримання оператором системи розподілу (далі – ОСР) АТ «Чернівціобленерго» показників якості електричної енергії.

Сьогодні, 8 червня, у сесійній залі за участі голови Вижницької районної державної адміністрації Михайла Чорнея та голови районної ради Михайла Андрюка відбулося представлення начальника 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Чернівецькій області Співака Михайла Миколайовича.

Як громадяни сплачують податок?

Якщо є кілька власників квартири, хто сплачує податок на нерухомість?

Як податковий орган отримує інформацію про належні громадянам об’єкти нерухомості?

Які пільги щодо сплати земельного податку встановлені для громадян?

В доповнення до листа від 28 квітня 2021 р. No 52 УкрІНТЕІ повідомляє про наступне. У зв’язку з тим, що більшість потенційних учасників програми висловили бажання, виходячи з початку відпускної кампанії, перенести навчальний курс, тому прийнято рішення про перенесення дати початку програми на вересень 2021 року.

Просимо всіх бажаючих продовжити реєстрацію на сайті програми https://investment-nanny.com, Вам буде надіслано договір для ознайомлення та підписання. Остаточну дату початку навчального курсу буде повідомлено додатково.

1 червня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проєкт Закону № 4564 «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (далі – тимчасово окупованих територіях), а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Відповідне рішення підтримали 315 народних депутати України.

Про можливість скасування платнику податків штрафних санкцій та пені нагадав заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.

За словами посадовця, згідно з процедурою у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами боргу, що виник станом на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, списуються штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу.

Це передбачено змінами, внесеними Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» до Податкового кодексу України.

7 червня в Управлінні ДМС у Черкаській області вперше в Україні видано посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм.

Біометричні документи, які Міграційна служба оформлює для іноземців та осіб без громадянства, відповідають найсучаснішим міжнародним стандартам у сфері безпеки документів і завдяки вбудованому електронному чіпу є більш захищеними від підроблення, копіювання та крадіжки особистих даних.

Документ нового зразка, оформлений засобами Єдиного державного демографічного реєстру, посвідчує особу без громадянства під час перетинання нею державного кордону України і перебування за її межами. Посвідчення оформлюється для осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, але не мають проїзного документа.

Прес-служба ДМС України зазначає, що раніше посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон оформлялося протягом трьох місяців з дати прийняття заяви-анкети та видавалося строком на три роки. Наразі термін оформлення цього документа скорочено до 15 робочих днів, і видається він уже на строк дії посвідки на постійне або тимчасове проживання, виданої особі без громадянства.
Архів новин