вВідео
Онлайн інструменти ДРВ

Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

1 червня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проєкт Закону № 4564 «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (далі – тимчасово окупованих територіях), а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Відповідне рішення підтримали 315 народних депутати України.

Законопроектом передбачено, що оформлення, видача, обмін документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, вклеювання фотокартки по досягненню відповідного віку у паспорт громадянина України особам, які мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території, здійснюватиметься у будь-якому територіальному органі/територіальному підрозділі Міграційної служби за місцем звернення.

Для підтвердження того, що особа дійсно живе на окупованій території за тою адресою, яку хоче вказати як місце реєстрації, ДМС зможе використовувати інформацію з Державного реєстру виборців, Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та Єдиного державного демографічного реєстру. 

Якщо мова йтиме про отримання паспорта громадянина України вперше, реєстрація за місцем проживання на окупованих територіях вказуватиметься на основі документа, що підтверджує право власності батьків на нерухомість або ж на основі відомостей про зареєстроване місце проживання батьків, що вказане у їхніх паспортах.

У подальшому прийняття зазначеного законопроєкту значно полегшить особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях, отримання доступу до медичної допомоги, адміністративних послуг, реалізації права на освіту, отримання банківських послуг тощо.
Архів новин