вВідео
Онлайн інструменти ДРВ

Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

Європейський союз повністю підтвердив те, що жодних намірів забрати безвіз немає і не було. Одразу після подолання коронавірусу, громадяни України знову зможуть вільно подорожувати до країн ЄС.

Таким є один із головних підсумків пленарної сесії 22-го саміту Україна – Європейський Союз за участі Президента України Володимира Зеленського, Президента Європейської ради Шарля Мішеля та Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля.

Крім того, Євросоюз пішов на зустріч у питанні надання Україні так званого промислового безвізу, що дозволить збільшити експорт наших товарів на ринок країн Євросоюзу. Сторони домовились про започаткування експертної місії для визначення готовності України до підписання цієї Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів.

За словами Президента України Володимира Зеленського, під час саміту були обговорені терміни підписання Угоди про Спільний авіаційний простір, яка набере чинності вже найближчим часом. Текст цієї Угоди був погоджений ще 7 років тому, але її прийняття постійно відкладалося через внутрішні технічні проблеми у Євросоюзі, пов’язані з питанням про Гібралтар – заморську територію Британії, щодо якої існують суперечки з Іспанією. Угода запрацює, як очікується, на початку наступного року.

«Нас запевнили, що всі технічні питання будуть неодмінно врегульовані, й цю Угоду буде підписано якнайшвидше», – сказав Президент.

Також Євросоюз підтвердив своє прагнення підтримувати реформи в Україні, в тому числі наданням фінансової допомоги. Звісно, як будь-який офіційний кредитор, Євросоюз виставляє певні умови для перерахування грошей. Зокрема, це питання про незалежність та інституційну спроможність Національного банку. Україна після заміни очільника Національного банку влітку цього року повністю забезпечує усі необхідні умови для цивілізованої роботи регулятора. Національний банк є незалежним, діє фахово та прогнозовано, тож немає перепон для того, щоб отримати фінансову допомогу від ЄС.

Євросоюз погодився на оновлення Угоди про асоціацію. Це було одне з головних завдань нашої зовнішньої політики. Угода з 2014 року стала меншою, ніж можливості нашої двосторонньої роботи з ЄС. Тож, початок такого діалогу є першим важливим кроком, який підтверджує довіру Євросоюзу до України.

На сьогодні вже більше 40 відсотків нашої торгівлі припадає на Євросоюз, і потенціал до зростання в цьому секторі величезний. В 2021 році буде здійснений всебічний огляд досягнення цілей Угоди про асоціацію. Також Євросоюз підтвердив роль України як стратегічної транзитної країни, що дуже важливо в контексті майбутнього нашої газотранспортної системи та енергетичної безпеки всього континенту.

Президент Європейської ради Шарль Мішель зазначив, що Угода про асоціацію має на меті створити умови, щоб Україна поступово інтегрувалася у внутрішній ринок Європи.

«Це найбільш амбітна угода, яку має Євросоюз з будь-якою країною», – сказав він, наголосивши, що ЄС має намір поглиблювати співпрацю з Україною в галузі ІТ та «зеленої» енергетики.

Шарль Мішель наголосив, що Україна під керівництвом Президента Володимира Зеленського досягла великих успіхів в імплементації Угоди про асоціацію.

Європейські партнери України також укотре підтвердили, що ніколи не визнають незаконну анексію Криму, а також будуть зберігати і поновлювати санкції та інші методи тиску на Росію.

Євросоюз підтримав підхід України після зміни влади у 2019 році до переговорів у Нормандському форматі та у Тристоронній контактній групі.

Євросоюз визнав, що конструктивний підхід України до діалогу, постійні намагання запропонувати рішення позбавляють Росію аргументів та звужують їй простір для маневру.

Тож Захід підтримує зусилля української влади та вважає їх ефективними. Євросоюз закликав Росію до взаємності у переговорах.

Крім того, Євросоюз підтвердив свою зацікавленість в тому, щоб допомогти Україні подолати загрозу коронавірусу, зокрема, надати 190 мільйонів євро на боротьбу з епідемією та сприятиме отриманню вакцини, коли вона з’явиться.

Володимир Зеленський констатував, що сьогоднішній Саміт Україна – ЄС засвідчив надзвичайно глибокий рівень двостороннього партнерства та єдність позицій з усіх принципових питань.

 
Архів новин