вВідео
Онлайн інструменти ДРВ

Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

Враховуючи складну економічну ситуацію в Україні, збройний конфлікт на сході України та запровадження карантинних заходів через COVID-19 зростає кількість людей, які прийняли б ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном, тому з’являються нові шахрайські схеми та посилюється активність торгівців людьми.

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні та психологічні причини.

Як правило, злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні «умови договору» лише після своєї появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психічного насильства щодо неї, вимагають відробити гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків.

Відповідно до сучасного визначення «торгівлі людьми» не завжди вона включає перетинання державних кордонів. Адже є велика кількість випадків «внутрішньої» торгівлі людьми, що відбувається під час переміщення людей з одного регіону в інший у межах однієї країни. Такі особи страждають від насильства не менше тих, кому доводиться перетинати кордон.

На сьогодні в Україні є прийнятий та діє закон «Про протидію торгівлі людьми» та ряд нормативних актів, якими визначений механізм взаємодії суб’єктів що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, можливість отримання статусу особи що постраждала від торгівлі людьми, надання матеріальної та інших видів допомоги постраждалим.

Цього року акція з протидії торгівлі людьми  проходить під гаслом #ПРАЦЮЙБЕЗПЕЧНО, що проводиться за сприяння та підтримки Мінсоцполітики України у співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Представництвом МОМ в Україні, Агентством ООН з питань міграції, Громадською спілкою «А21 Україна».

Прочитати реальні історії людей, які стали жертвами торгівлі людьми, а також знайти потрібну інформацію та отримати допомогу можна на сайті https://worksafe.org.ua/




Архів новин