вВідео
Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

Коли настає час оформляти пенсію, актуально перед людиною постає питання: «Де отримувати виплату пенсії - у банку, чи на пошті?».

Щороку все більше жителів району обирають обслуговування у фінансових установах. Так, станом на 01 січня 2017 року пенсію в банках одержують майже  53 % від загальної  кількості пенсіонерів району.

Послуга «пенсія через банк» вигідна всім сторонам: Пенсійному фонду, банкам і, власне, пенсіонерам. Беручи до уваги, що фінансування пенсійних виплат через поточні рахунки банків відбувається безкоштовно, Фонд заощаджує значну суму коштів. 

Вигоди для пенсіонерів найбільш очевидні – це і зручність, і простота в обслуговуванні.

Виплата пенсій через банківські установи регулюється Порядком, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 1596 від 30.08.1999 року. Щороку на конкурсній основі затверджується список банків, уповноважених обслуговувати поточні рахунки пенсіонерів і отримувачів допомоги. Зі списку банків пенсіонер самостійно може обрати фінансову установу, беручи до уваги умови обслуговування й зручне місце розташування.

Між банком і клієнтом укладається договір. За бажанням клієнта (пенсіонера) банк видає пластикову картку, який є найзручнішим варіантом.

Пенсіонер може зняти гроші у найближчому банкоматі. Маючи картку не потрібно оформляти довіреність. Знаючи PIN – код, зняти кошти у банкоматі зможе будь – який член родини.

Крім цього, кошти на банківських картках залишаються доступними у будь – який момент після надходження їх на рахунок.

Звертаємо увагу, що відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. Більше того, на кошти, які зберігаються на рахунках пенсіонерів, банк нараховує відсотки у порядку і розмірах, зазначених у договорі. За пенсіонером зберігається право у будь – який час відмовитися від послуг одного банку на користь іншого або ж перейти на обслуговування у відділення пошти.

При виборі банку потрібно завжди дізнаватися про умови обслуговування. Під час відкриття пенсійного рахунку треба поцікавитися, чи обмежує банк рух коштів на рахунку (чи можна, окрім пенсій, класти на рахунок інші кошти), які відсотки нараховуються на залишок коштів і на яких умовах.

Для одержання виплати у банку необхідно написати відповідну заяву до Пенсійного фонду, у якій зазначити дані банку. Можна, як варіант, заяву залишити у відділенні банку, а працівники фінустанови передадуть її до Фонду.

Фінансова установа цікава ще й тим, що тут можна не тільки зберегти, але і примножити «копійку». Що вже й казати про працюючих пенсіонерів.

Фінансові установи пропонують різні заохочувальні програми. Пропонують літнім вкладникам безкоштовне оформлення заповіту на депозитний рахунок, бонуси під час розрахунку банківською карткою у торгівельній мережі. Громадяни, що вийшли на пенсію, можуть сплачувати комунальні послуги без комісії. Деякі банки пропонують «своїм» пенсіонерам відкрити кредитні лінії та інші спеціальні пропозиції. 

Таким чином, є всі передумови вигідної співпраці між пенсіонером і банківською установою. Але право вибору щодо способу виплати пенсії завжди залишається за пенсіонером.

 Про це інформує Вижницьке управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

 
Архів новин