вВідео
Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Я маю вагу! Я маю значення! Я маю право!

 

Діти про Я МАЮ ПРАВО!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

Єдиним документом, що дозволяє неповнолітній особі – громадянину України перетнути кордон, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Жодних вікових обмежень для його оформлення немає, тому вже з перших днів від народження немовляти батьки можуть отримати такий документ.

 

 

Жодної різниці між паспортом для виїзду за кордон неповнолітньої особи та дорослої людини нема. Документ у вигляді книжечки також містить безконтактний електронний носій, де зберігаються персональні цифрові дані про особу.

Єдина відмінність у порядку оформлення – діти до 12 років не проходять процедуру сканування відбитків пальців. Документи на оформлення закордонного паспорта замість них подають законні представники (батьки, усиновлювачі, опікуни).

Неповнолітні особи, які досягли 14-річного віку, самостійно проходять процедуру фотографування, сканування відбитків пальців та залишають свій особистий цифровий підпис. Слід додати, що при оформленні закордонного паспортам особам від 14 років необхідно мати паспорт громадянина України у вигляді ID-картки.

Для оформлення документа неповнолітній особі віком до 12 років необхідно надати:

- свідоцтво про народження;

- паспорт того з законних представників, хто подає заяву на оформлення;

- квитанцію про оплату адміністративного збору.

Для оформлення документа особі віком від 14 років необхідно надати:

- паспорт громадянина України у вигляді ID-картки;

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявності);

- квитанцію про оплату адміністративного збору. 

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років – строком на 10 років.

 

Управління ДМС у Чернівецькій області

 
Архів новин