вВідео
Скажи булінгу - НІ!

Я маю вагу! Я маю значення! Я маю право!

 

Діти про Я МАЮ ПРАВО!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

Декоративний розпис в Україні - один з найпоширеніших видів декоративно-прикладного мистецтва. Петриківський розпис за більш ніж столітню історію свого існування пройшов шлях від виникнення художньої традиції до внесення у Репрезантативний список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Творчість петриківців сприяла широкому визнанню далеко за межами нашої країни й стала мистецькою візитівкою України.

Петриківський розпис – це душа України, він зберігає славне козацьке минуле, органічно доповнює безцінну культуру цивілізації. 5 грудня 2013 року в м. Баку (Республіка Азербайджан) на восьмій сесії комітету ЮНЕСКО це самобутнє мистецтво було включене до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Виставка «Наступність поколінь» проводиться в рамках всеукраїнського туру виставок та майстер-класів з петриківського розпису Заслуженого майстра народної творчості України, члена Дніпропетровської організації «Національна спілка художників України», майстра петриківського розпису, завідуючої спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» в ОКВНЗ «Дніпропетровський театрально-художній коледж», доцента ДНУ ім. О. Гончара, віце-президента громадської організації «Асоціація майстрів народного мистецтва України» - Тетяни Гарькавої та її учнів – студентів Дніпропетровського театрально-художнього коледжу та ДНУ ім. О.Гончара.

«Наступність поколінь» символізує приємність творчості, що стало основною умовою вступу петриківського розпису до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Мистецтво, що передається з покоління в покоління,- від учителя до учня, має свій унікальний розвиток та колорит, має свої характерні риси, здатні передавати думки та настрій майстра. Будучи представницею третього покоління майстрів петриківського розпису, Тетяна Гарькава є ученицею славетного Федора Панка, який, в свою чергу, був кращим учнем однієї з родоначальниць петриківського розпису – Тетяни Пати. Таким чином, студенти майстрині є четвертим поколінням майстрів петриківського розпису. Саме цим обумовлена назва виставки.

Починаючи з 2012 року у Тетяни Анатоліївни вивчилось 360 студентів, які створили дипломні роботи з використанням петриківського розпису. Випускники викладача отримують подальшу вищу освіту та працюють викладачами в різних навчальних закладах України.

З 2012-2018 роки Тетяною Гарькавою та її студентами проведено більше 200 виставок з петриківського розпису з проведенням майстер-класів. Вони беруть активну участь у конкурсах та фестивалях, метою яких є популяризація петриківського розпису. Список проведених заходів поширюється не лише на територію України, а й за кордон. Для включення Петриківського розпису до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО Тетяна Гарькава провела велику роботу, до якої увійшли виставки та промотури в Україні та за кордоном.

Це промотури з виставками та майстер-класами в  Бельгії, м. Брюссель (в американській школі, в посольстві України в Бельгії, в штаб-квартирі НАТО, в Українській діаспорі); в країні Кувейт, м. Ель-Кувейт в музеї сучасного мистецтва; в Греції - м. Афіни (в посольстві України); в Узбекистані, м. Ташкент (в посольстві України); в Китаї, м. Пекін (в посольстві України). Твори Тетяни Гарькавої та її студентів експонувалися в 2013 році в країні Білорусь (в містах Гомель, Бобруйськ, Вітебськ, Мінськ); в країнах Туркменістані, Болгарії, Франції, Чехії, Польщі, Германії. В грудні 2013 року твори були представлені у м.Києві в музеї «Мистецький арсенал», де була присутня комісія ОБСЄ з 167 країн світу.

На виставці «Наступність поколінь» будуть представлені твори, виконані в техніці петриківського розпису на різних матеріалах: на дереві, полотні, тканині, склі та ін. Роботи несуть в собі збереження вічної краси петриківського квітково-рослинного орнаменту, його чарівність і самобутність. Представлені на виставці твори є унікальною збіркою народного мистецтва. Завдяки збереженню традицій, передачі вікових художніх напрацьовок від учителя-учням, від старійшин - молодому поколінню, зберігається життєспроможність промислу, який постійно наповнюється життєдайними соками оновлення.

Характерною рисою виставки є можливість відвідувачам  спробувати свої сили в декоративно-прикладному мистецтві: окрім презентації робіт під час виставки автор та її студенти проведуть майстер-класи для всіх охочих опанувати мистецтво створення чарівних мальовок.

 

Відкриття виставки відбудеться 18 березня о 17:00
у центрі культури «Вернісаж»  (м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 53).
Виставка триватиме до 25 березня 2019 року.

 
Архів новин