вВідео
Скажи булінгу - НІ!

Я маю вагу! Я маю значення! Я маю право!

 

Діти про Я МАЮ ПРАВО!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

У Вижницькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області (далі – Вижницьке відділення управління) на обліку перебувають 4904 страхувальники, в тому числі 3774 фізичні особи-підприємці зареєстровані особисто.

За 2018 рік доходна частина бюджету Вижницького відділення управління виконана на суму 13,0 тис. грн, із них штрафи за недотримання законодавства про соціальне страхування, неправомірно витрачені кошти страхувальниками та адміністративні штрафи – 8,7 тис. грн, неправомірно витрачені кошти закладів охорони здоров’я – 4,3 тис. гривень. Витратна частина бюджету за звітний період становить 18299,5 тис. гривень. 

Витрати звітного періоду для надання допомоги з тимчасової втрати працездатності по відділенню становлять 6523,3 тис. грн за 35196 днів непрацездатності. Витрати за відповідний період минулого року на ці цілі становили 3967,7 тис. грн, тобто на 2555,6 тис. грн менше. Одним із чинників є зростання розміру мінімальної та середньої заробітної плати.

Надання допомоги по вагітності та пологах за 2018 рік профінансовано для 290 застрахованих осіб на загальну суму 5829,9 тис. грн, що на 1082,6 тис. грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Проведено виплату допомоги на поховання 20 застрахованих осіб на загальну суму 82,0 тис. гривень.

Протягом звітного періоду укладено 53 договори про відшкодування Фондом соціального страхування України санаторно-курортним закладам витрат за надані послуги із реабілітаційного лікування застрахованих осіб. У результаті чого хворі після стаціонарного лікування в КУ "Вижницька ЦРЛ" та КЗ "Путильська ЦРЛ" продовжили лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Застраховані особи самостійно вибирали санаторії за відповідними профілями лікування: цукровий діабет, підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті, ревматологічні захворювання, підгострий період інсультів, підгострий період після операцій на серці, стан після пролікованої нестабільної стенокардії, підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи та жіночих статевих органах.

Найбільшою популярністю користувалися санаторно-курортні заклади: санаторій "Черемош" ДП СКК "Моршинкурорт", ДП "Санаторій "Черче", ДП "Клінічний санаторій "Карпати",  ДП "Клінічний санаторій "Авангард",  ПП "Ярина" санаторій "Конвалія".

Одним із головних напрямів роботи відділення є піклування про потерпілих на виробництві, людей, які в результаті професійних захворювань чи травмування на виробництві стали особами з інвалідністю або втратили рідних.

 Станом на 01 січня 2019 року на обліку у Вижницькому відділенні управління перебувають 193 особи, які отримують страхові виплати та медико-соціальні послуги. Серед них – 106 осіб з інвалідністю: І групи – 3, ІІ групи – 19, ІІІ групи – 84, 87 осіб, яким встановлено стійку втрату працездатності без встановлення групи інвалідності, та 21 член сім’ї потерпілих, які загинули внаслідок нещасних випадків на виробництві.

За 2018 рік у Вижницькому відділенні управління зареєстровано 4 нещасні випадки на виробництві, в тому числі 1 випадок із смертельним наслідком.

 Протягом звітного періоду здійснено такі страхові виплати:

- допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності – 11 потерпілим на суму 67,5 тис. грн;

- одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому – 4 потерпілим на 26,8 тис. грн;

- щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, – 193 потерпілим на 4338,7 тис. грн;

- одноразова допомога в разі смерті потерпілого – за 2 страховими випадками на суму 434,1 тис. грн;

- щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, – 21 особа на суму 540,2 тис. гривень.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1053 "Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей" відділенням проведено осучаснення страхових виплат з 01 січня 2018 року та перерахунок розміру щомісячних страхових виплат з 01 березня 2018 року. За результатами проведених перерахунків сума щомісячних страхових виплат збільшилась із 266,8 до 402,3 тис. гривень.

Велика увага приділяється питанням надання потерпілим необхідних медико-соціальних послуг. У цьому напрямі відділенням проведено таку роботу:

- витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію – 3 потерпілим на 4,9 тис. грн;

- витрати на санаторно-курортне лікування – 13 потерпілим на 189,5 тис. грн;

- витрати на технічні та інші засоби реабілітації – 9 особам на 185,4 тис. грн;

- витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення – 3 потерпілим на 37,1 тис. грн;

- витрати на виплати на необхідні види догляду – 3 особам з інвалідністю на 184,0 тис. грн;

- виплати на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю – 9 особам на 3,1 тис. гривень.

Усього медичні та соціальні послуги надано 25 особам на суму 604,0 тис. гривень.

Потерпілі, які мають право на санаторно-курортне лікування, оздоровлювалися в санаторіях Одеси, Моршина, Східниці, Херсонської та Тернопільської областей.

Відділенням сформовано та доукомплектовано необхідними документами особові справи всіх потерпілих, які мають право на забезпечення спеціальним автотранспортом. Станом на 01 січня 2019 року по Вижницькому відділенню управління 4 потерпілих мають право на первинне забезпечення автомобілями, а 3 потерпілих мають право на заміну автомобіля у зв'язку із закінченням 10-річного терміну експлуатації.

 Вижницьким відділенням управління також здійснюються страхові виплати і надаються медико-соціальні послуги потерпілим, які вимушено залишили свої домівки в зоні проведення ООС (АТО). У відділенні на обліку перебуває 10 таких потерпілих, з них 8 осіб – тимчасово переміщених із зони проведення ООС та 2 осіб, які отримували виплати у відділеннях, розміщених у зоні проведення ООС.
Архів новин