вВідео
Скажи булінгу - НІ!

Я маю вагу! Я маю значення! Я маю право!

 

Діти про Я МАЮ ПРАВО!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

30 листопада під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Іллі Романюка відбулось засідання Координаційної ради з питань сім'ї, запобігання насильству в сім'ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми.

За результатами розгляду питання проведення в районі акції «16 днів проти насильства» вирішено провести широку інформаційну кампанію щодо профілактики сімейного насильства і не лише протягом 16-денного періоду, а постійно.

Про проведену роботу Вижницьким відділенням поліції Кіцманського ВП ГУНП у Чернівецькій області щодо попередження насильства в сім’ї протягом 2018 року доповідав начальник сектору превентивної діяльності Валентин Осипчук. Так, за одинадцять місяців на території району зареєстровано 278 випадків вчинення правопорушень у сімейно-побутовій сфері, при розгляді яких дільничними офіцерами поліції та іншими службами відділення поліції складено 212 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 173-2 КУпАП. Всього на профілактичному обліку відділення поліції перебуває 112 осіб, які вчинили насильство в сім’ї. Під час обговорення присутні погодили й надалі проводити профілактичні бесіди та виїзди у сім’ї, де існує ризик вчинення насильства із активним залученням до цієї роботи представників органів місцевого самоврядування. «Перешкоджає та ускладнює розв’язання проблеми виникнення насильства в сім’ї небажання розголошувати її поза межами родини, страх перед стороннім осудом. Подолати проблему можливо лише об’єднавши зусилля усіх соціальних партнерів: органів місцевого самоврядування, соціальних служб, освітніх та медичних закладів,» - зазначив Ілля Романюк. 

Інформуючи з третього питання, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Михайліна Григоряк зазначила, що урядом прийнято рішення щодо впровадження механізму екстреного реагування на випадки насильства. Зокрема постановою Кабінету Міністрів від 22 серпня 2018 року №654 визначено, що мобільні бригади як спеціалізовані служби підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства, надаватимуть їм психологічну допомогу та фахові консультаційні послуги із виїздом у територіальні громади, а також у телефонному режимі. Тому з метою створення та забезпечення функціонування такої мобільної бригади на території району розробляється районна комплексна Програма. Функціонування мобільної бригади сприятиме підвищенню спроможності територіальних громад та району забезпечувати доступ їх мешканців до якісних соціальних і реабілітаційних послуг та екстрено реагувати на випадки насильства.

Результатом засідання Координаційної ради стала низка напрацьованих пропозицій та протокольних доручень щодо продовження співпраці з установами та органами місцевого самоврядування у сфері протидії торгівлі людьми, запобігання насильству в сім'ї та надання допомоги особам, які постраждали від зазначених проявів.

 
Архів новин