вВідео
Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

21.08.2018                                                                                            м. Вижниця

 

Головуючий: голова громадської ради Іванчук Василь Миколайович.

Присутні: голова районної державної адміністрації Сенчук Р. І., голова районної ради Андрюк М.І., начальникк Вижницького управління газового господарства Рогатинович О.І., начальник Вижницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Іван Стратійчук, заступник головного лікаря Вижницької центральної районної лікарні Наталія Никифорук, головний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації Ангеліна Юрійчук.

12 членів громадської ради, а саме: Іванчук В.М., Андрицуляк Н.О., Бойко І.М., Ворончак В.І., Герецун Ю.І., Гришин-Грищук Б.І., Грібович О.С., Закусило І.П., Коваль Л.Д., Мацюк Л.Я., Марчук В.Г., Никифоряк Д.М.

Слухали: В. Іванчука, який оголосив, що зареєструвалося 12 членів громадської ради та запропонував затвердити порядок денний засідання.

 

Порядок денний засідання

1. Реформа медицини. Другий рівень надання медичних послуг на базі Вижницької ЦРЛ. 

2. Прийняття участі в обговоренні проекту інвестеційної програми АТ «Чернівціобленерго» на 2019 рік. Участь громад в інвентаризації газових мереж району. 

3. Стан дотримання природоохоронного законодавства, охорони та впливу на довкілля підприємствами АПК під час вирощування с/г культур на теренах району.

 4. Підготовка до проведення фестивалю «Гуцульщина» у м. Вижниця 2019-го року. 

5. Різне.

 

Вирішили: погодити порядок денний засідання.

 

Голосували: «За» - одноголосно.  

 

 

З ПЕРШОГО ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

Слухали:

Гришина-Грищука Б.І., який проаналізував стан впровадження медичної реформи на теренах району та акцентував увагу, що населення повинно активізуватись з укладанням декларацій із сімейними лікарями, адже принцип реформи «Кошти ідуть за пацієнтом» передбачає пряму залежність фінансового забезпечення лікарських закладів первинної ланки від кількості укладених декларацій із сімейними лікарями. Звернув увагу на проблеми, з якими можуть зіткнутись на вторинному рівні впровадження медичної реформи, а саме: незадовільна матеріально-технічна база медустанов, нез’ясоване джерело виплати зарплати медпрацівникам після реорганізації медичних закладів, порядок функціонування госпітальних рад.

Никифорук Н.Т., яка роз’яснила,  що основною умовою заключення договорів з первинною ланкою і отримання коштів від Національної служби здоров’я є отримання статусу комунального неприбуткового підприємства. Однак при отриманні цього статусу стане неможливим фінансування мед закладу з районного бюджету. Наразі є час до 2020 року, щоб  вияснити цю ситуацію і питання поки що покладене на паузу.

Андрюка М.І., який роз’яснив, що це спірне питання пов’язано з тим, що поки не завершилась реформа децентралізації.

Гришина-Грищука Б.І., який наголосив на підвищенні якості надання медичних послуг та оптимізацію відділень та ліжкомісць в медзакладах. Запропонував  підготувати відповідні звернення до голів райдержадміністрації та районної ради щодо виділення коштів на забезпечення обладнанням лікарів вторинної ланки надання медичної допомоги.

 

 З ДРУГОГО ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

Слухали:

Рогатиновича О.І., який роз’яснив, що з проханням щодо інвентаризації газових мереж слід звертатись до Чернівецької філії дочірньої компанії «Газ України» НАК «Нафтогаз України», оскільки Вижницьке відділення не є юридичною особою та не має таких повноважень. Всі газові мережі, які збудовані до 2006 року передані у державну власність. Зараз визнати право власності громад на ці мережі майже неможливо, адже при передачі напряму газорозподільній установі газових мереж місцеві ради повинні були сплатити 20% податку, а коштів у місцевих бюджетах на це не було. На сьогодні обслуговування цих мереж здійснюється за рахунок газорозподільних підприємств.

 

З ТРЕТЬОГО ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

Слухали:

Стратійчука І.І.,  який розповів, що з працівниками агрохолдингів проведено навчання, доведено вимоги щодо обробки полів хімікатами. Періодично проводяться моніторингові відвідування, однак позапланова перевірка агроформувань можлива лише на підставі обґрунтованої скарги або розпорядження Кабміну.

Іванчука В.М., який поцікавився, чи були відшкодування завданої матеріальної шкоди внаслідок обробки агрохімікатами.

Стратійчука І.І., який повідомив, що відшкодування були, і роз’яснив порядок, за яким здійснюється таке відшкодування.

Гришина-Грищука І.І.  який запитав, чи проводиться перевірка закладів харчування району.

Стратійчука І.І., який повідомив, що така перевірка може здійснюватись лише на підставі обґрунтованої скарги або розпорядження Кабміну. Закликав активних громадян моніторити самостійно заклади торгівлі та харчування та звертатись до органу Держпродспоживспілки в разі виявлення порушень.

 

 

З ЧЕТВЕРТОГО ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

Слухали:

Юрійчук А.І.,  яка поінформувала, що наразі розробляється положення XXVI Міжнародного гуцульського фестивалю. Фестиваль проводитиметься  протягом трьох днів в кінці серпня 2019 року.  Надіслано звернення до обласної ради щодо виділення коштів на співфінансування фестивалю.

Марчука В.Г., який поінформував, що проводиться робота по залученню спонсорських та меценатських коштів. Заплановано запросити делегатів з усіх областей України.

 

Іванчука В.М., який запропонував доручити профільним комісіям громадської ради розробити проекти рішень із заслуханих питань.

 

Вирішили: доручити постійним комісіям підготувати відповідні проекти рішень та розглянути їх на черговому засіданні громадської ради при районній державній адміністрації.

 

Голосували: «за» - одноголосно.

 

 

З ПЯТОГО ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

Слухали:

Колбасову О.Б.,  яка поінформувала, що необхідно обрати нового секретаря громадської ради, адже секретар громадської ради Королюк Ю.Ю. невдовзі піде у декретну відпустку.

Іванчука В.М., який запропонував розглянути питання щодо зміни секретаря на наступному засіданні громадської ради.

Сенчука Р.І., який запросив членів громадської ради на нараду з працівниками  районного БДЮТ щодо подальшого функціонування гуртків.

Никифоряка Д.М., який запропонував розробити звернення до Вижницької міської ради щодо надання співфінансування районному БДЮТ.

Ворончака В.І., який запропонував розглянути на одному з наступних засідань громадської ради питання щодо створення у Вижниці музею народної творчості.

 

Голова громадської ради                                      В. Іванчук

 

 

Секретар громадської ради                                 Ю. Королюк
Архів новин