вВідео
Скажи булінгу - НІ!

Я маю вагу! Я маю значення! Я маю право!

 

Діти про Я МАЮ ПРАВО!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

Питання стану укладання трудових договорів та нарахування заробітної плати найманим працівникам в обсязі не нижчому за встановлені загальнодержавні гарантії в оплаті праці на даний час є пріоритетними.

Це питання було розглянуто під час проведення головою райдержадміністрації Русланом Сенчуком апаратної наради 06 листопада 2018 року. 

Так, управління соцзахисту населення райдержадміністрації інформує, що під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Іллі Романюка в районі створена та функціонує районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. Систематично проводяться засідання та виїзди, протягом січня – жовтня 2018 року проведено 10 засідань робочої групи та 3 виїзди до смт. Берегомет та с. Мигове, де проінформовано та обстежено щодо легальної зайнятості 28 суб’єктів господарювання, чим забезпечено укладання 12 трудових договорів з найманими працівниками. Всього з початку року заслухано та прийнято рішень стосовно 83 суб’єктів господарювання, особлива увага звертається на питання дотримання мінімальної заробітної плати. 

За повідомленням Вижницького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області за 2018 рік всього укладено трудові договори з 635 працівниками, за жовтень 2018 року кількість укладених трудових договорів становить 278. 

Ще одним напрямком роботи у цій сфері – є проведення широкої інформаційної кампанії та роз’яснювальної роботи. Зокрема, це проведення повідомної реєстрації колективних договорів, інформування через районні засоби масової інформації про обов’язкове дотримання режиму робочого часу, нарахування заробітної плати не нижче встановленої загальнодержавної, проведення індексування доходів, нарахування додаткових виплат передбачених законодавством та обов’язкове дотримання офіційно оформлених трудових відносин.

Варто відзначити, що середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у Вижницькому районі за ІІ квартал 2018 року становить 7050 грн., що на 2,4% більше від середньо обласного (6882 грн.). В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, середньомісячна заробітна плата по району у співвідношенні становить  138,6%. Заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.11.2018 року немає.

 Зважаючи на гарні результати роботи, районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення й надалі діятиме. Будуть застосовані та використані всі важелі впливу та повноваження як контролюючих органів, так і місцевих органів влади задля захисту трудових прав і гарантій працівників, легалізації зайнятості і доходів.

 
Архів новин