вВідео
Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

 

Голові районної державної адміністрації

Сенчуку Р.І.

 

Голові Вижницької міської ОТГ

Чепілю О.Г.

 

Голові Вашківецької міської ОТГ

Перчу М.П.

 

ЗВЕРНЕННЯ

ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

ПРИ ВИЖНИЦЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

щодо передачі частини земель лісового фонду у власність місцевим громадам

 

06 вересня 2000 року Чернівецька обласна рада своїм рішенням №68-11/2000 «Про впорядкування користування землями лісового фонду системи агропромислового комплексу області» передала у постійне користування 66,7 тис. га земель лісового фонду спеціалізованим лісогосподарським підприємствам. Слід зазначити, що вказані заліснені земельні площі, до цього рішення, являлися спільним майном колективних господарств (колгоспів) і входили до загального майнового фонду цих господарств, у зв’язку з чим після ліквідації підлягали обов’язковому розпаюванню. В результаті передачі лісів і проведеної реорганізації на території Чернівецької області було створено низку лісогосподарських підприємств. В межах Вижницького району розпочав свою діяльність Вижницький держспецлісгосп АПК.

Після переходу в постійне користування вказаних лісів, громада втратила контроль над цими територіями, що в результаті призвело до таких наслідків: безгосподарське поводження з лісовими масивами, самовільні рубки, відсутність робіт з лісовідновлення та догляду за насадженнями, руйнування лісових доріг та захаращеність річок. Крім того, негативним наслідком є неможливість використання деревини з рубок на соціальні потреби місцевої громади. Особливу увагу заслуговує і той факт, що бюджет місцевих громад суттєво не поповнюється від господарської діяльності лісо підприємств. Переконані, що якраз повна невизначеність і розмитість меж права власника і постійного користувача земель лісового фонду призвела до таких негативних наслідків. Варто зазначити, що відповідно до абзаців 1,2,3 статті 7 Лісового Кодексу України передбачено, що ліси, які знаходяться в межах території України є об’єктами права власності Українського Народу. Від імені Українського народу право власності на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах визначених Конституцією України. Ліси можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності. Відповідно до статті 11 Лісового Кодексу, право комунальної власності на ліси набувається при розмежуванні в установленому законом порядку земель державної і комунальної власності, а також шляхом передачі земельних ділянок з державної власності в комунальну та інших підстав в межах чинного законодавства. Особливу стурбованість подальшою долею Карпатських лісів викликає підготовка та реєстрація у Верховній Раді України законопроекту щодо передачі лісів в концесію, що дасть можливість найближчим часом прибрати наші ліси до приватних рук. Бажаючи виправити несправедливість, яка відбулася у 2000 році, опираючись на власну стійку позицію, клопотання Чернівецької обласної державної адміністрації, керівників Держспецлісгоспів АПК, Чернівецька обласна рада 25 грудня 2015 року своїм рішенням №28-2/15 скасувала власне рішення №68-11/2000, яким відкрила шлях для повернення лісів у власність місцевій громаді. Проте, не бажаючи повертати законному власнику лісові масиви, зацікавлені структури чинять потужний опір діяльності обласної ради щодо повернення лісів громаді. У зв’язку з цим, станом на сьогодні є необхідність продемонструвати власну громадянську позицію, виступити на захист місцевої громади, відстояти її інтереси та відновити порушені права.

Громадська рада просить Вас клопотати до Чернівецької обласної ради про ухвалення рішення щодо передачі частини земель лісового фонду у власність місцевих громад в межах територіального розподілу.

 

 

 

Голова Громадської ради                                                             В. Іванчук
Архів новин