вВідео
Розірви коло насильства

Скажи булінгу - НІ!

Енергоменеджмент - шлях до заощадження державного та місцевого бюджетів

нновини

Систему безоплатної правової допомоги називають одним із найуспішніших проектів уряду України. Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги розпочали свою роботу у липні  2015 року, тим самим розширивши громадянам доступ до правосуддя. Про успішність системи говорить висока довіра до неї серед населення. Так, у 2018 році кількість звернень до Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в порівнянні з 2016 роком збільшилася втричі. За перший квартал 2019 року фахівці центру надали близько 500 консультацій з різних правових питань. Починаючи з 2015 року до центру надійшло понад 700 звернень, що стосувалися представництва інтересів особи у судах. Станом на сьогодні Вижницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги співпрацює з 7 адвокатами, які здійснюють захист прав громадян у судах. Окрім того, складанням процесуальних документів та представництвом інтересів особи у судах займаються і фахівці центру. Лише за минулий рік захист інтересів громадян у 50 випадках здійснювали саме фахівці Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – інформує директор Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Мацюк.

Серед питань, з якими найчастіше звертаються громадяни, ключовими залишаються питання соціального забезпечення, сімейного та спадкового права, а також кредитні питання. Не рідко буває, що до центру звертаються люди, які втратили надію захистити себе та свої права, та завдяки старанням кваліфікованих юристів і адвокатів у них знову зявляється віра у справедливість. Клієнти центру знають, що тут їх вислухають, розкажуть як діяти у тій чи іншій ситуації та не дадуть залишитися з бідою один на один.

Значну увагу приділяють фахівці Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги й правопросвітницькій роботі. Так, чимало заходів в районі, спрямованих на підвищення правової свідомості громадян, проводиться як з ініціативи, так і за участі працівників центру. При Вижницькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги діє кіноклуб документального кіно про права людини Docudays UА. Фахівці центру є частими гостями у освітніх закладах району, де вони проводять семінари та тренінги на різну правову тематику – запобігання булінгу, домашньому насильству, торгівлі людьми, захист персональних даних для користувачів мережі інтернет, захист прав споживачів, адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх, тощо.

Пріоритетними завданнями для центру є і залишаються розширення доступу до правосуддя, захист прав людини, інформування громадян про їхні права та способи захисту їх прав.

Звернутися по допомогу до фахівців Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, м. Вижниця, вул. Українська, 100Б, тел. (03730) 2-31-58.

 

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103 

(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).
Архів новин